جوهر اکوسالونت
topicon
ContactUs
جوهر اکوسالونت

 

همانطور که اذعان داریم فرایند چاپ بخش جدایی ناپذیر زندگی روزمره ما می باشد از اسکناس و برچسب بطری آب در دست ما گرفته تا بیلبوردهای بزرگ تبلیغاتی که توجه ما را در سطح شهر به خود جلب می کنند همگی محصول این صنعت بزرگ بوده. به دلیل نیاز روز افزون و وابستگی شدید هر صنعتی به چاپ، این صنعت را بزرگترین صنعت دنیا و بیشترین مصرف کنندگان و سهیم ترین مسولان محیط زیست معرفی کرده اند لذا به دلیل مسولیت خطیر صاحبان کسب و کار در سراسر جهان آنان را بر آن داشت تا با تغییر عادات چاپ حمایت فزاینده ای به سلامت محیط زیست نموده و از خطرات مضر و تهدیدات جدی آن بکاهند.

بحث خود را به اختصار در مورد شاخه ای از این صنعت به نام چاپ فضای خارج                       (Outdoor Digital Printing) و مقایسه جوهرهای سالونت بیس و اکوسالونت محدود کرده و به عنوان خدمتگزار کوچکی در صنعت چاپ ایران درخواست تصمیم گیری هوشمندانه و با تامل بیشتر در انتخاب نوع دستگاه و جوهر مصرفی از کاربران اینگونه چاپگرها را داریم.

همانطور که گفتیم جوهر مصرفی دستگاههای چاپ اهمیت بسیار زیادی بر محیط زیست داشته و طی یررسی های متعدد استفاده از جوهرهای پایه نفتی که ما از آن به عنوان جوهرهای سالونت بیس یا بنر یاد می کنیم در سالهای اخیر بالاترین مضرات را به سلامت انسان و محیط زیست داشته و به طور گسترده ای این عوارض توسط مراجع به نام در سطح جهانی به رسمیت شناخته شده است.

اینگونه جوهرها به دلیل داشتن ترکیبات نفتی و ساختار شیمیایی و استفاده از حلال الکل به همراه رنگدانه ها و مواد فلزی سنگین مانند  Cadium، سرب و جیوه جزو مضرترین مواد مصرفی دنیا به شمار می روند ولی متاسفانه یه دلیل قیمت پایین و  مقرون به صرفه بودن آن بسیاری از شرکت های تولید کننده را ترغیب به تولید و استفاده از این جوهرها نموده، بدون توجه به این مسئله که بعد از چاپ با این مواد تا چه اندزه ترکیبات آلی فرار (VOCs) ساطع شده و با اکسید نیتروژن در حضور نور خورشید ترکیب و به ایجاد آلودگی ازن یا مه دود فتوشیمیایی کمک کرده و باعث بروز مشکلات جدی به سلامتی فرد مانند: آسم، آمفیزم و برونشیت و مشکلات پوستی فراوان گشته است .

مسئله مهمتر استفاده از ترکیبات نفتی میتواند تهدیدی برای با ارزش ترین یافته های بشری باشد در حالیکه با تغییری ساده در ساختار اینگونه جوهرها میتوان به اصطلاح جوهر سیاه را به جوهر سبز سازگار با محیط زیست تبدیل نمود.

در اواخر دهه 1970 با پررنگ شدن بحران نفتی، شرکت های تولید کننده اقدام به تولید جوهرهای گیاهی نمودند که این جوهرهای گیاهی از مشتقات  منابع تجدید پذیری مانند سویا، بذرک، گلرنگ و کونولا تامین می شدند و بالاترین کیفیت چاپ را با تولید محصولی پایدار با کارایی بالاتر به ارمغان آوردند. این گونه جوهرها که پایه گیاهی داشته مزایای بیشماری نسبت به جوهرهای نفتی داشته که از مهمترین آنها میتوان به مورد زیر اشاره کرد:

جوهرهای سابق بعد از چاپ و به هنگام خشک شدن حدود 25% تا 40% ترکیبات آلی فرار (VOCs) از خود ساطع کرده در حالیکه جوهرهای پایه گیاهی حدود 2% تا 4% ترکیبات آلی فرار از خود ساطع می کنند.

به علاوه ترکیبات جوهر اکوسالونت در مقایسه با جوهرهای سالونت غلظت بیشتر و قدرت جذب بیشتر و چاپ با رنگ بیشتر را داشته که در نتیجه مصرف جوهر را به میزان 40% کاهش داده ولی استفاده از پایه گیاهی مرغوب و شیوه دستیابی به این فرایند با هزینه بالاتر قیمت نهایی این جوهر را نسبت به جوهرهای سالونت افزایش داده که اگر به درستی قضاوت کنیم با در نظر گرفتن مزایای فراوان آن به راحتی می توان از این افزایش هزینه اغماض کرد چرا که آسیب های جدی وارده به محیط زیست و سلامت افراد با صرف هزینه های چند برابر آتی قابل جبران نخواهد بود.

لذا شرکت رهاگستران به عنوان توزیع کننده اینگونه چاپگرها ، استفاده از دستگاههای اکوسالونت را بیشتر به کاربران توصیه کرده و جوهر پیشنهادی خود را که محصول تایوان است و از مرغوبترین مواد اولیه آلمانی در تولید آن بهره گرفته است را با نام تجاری“Circo Color” به شما عزیزان معرفی مینماید.

مزایای جوهر اکوسالونت Circo Color :

این جوهر ها با تمامی هدهای اپسون DX5 و DX7 دستگاههای مختلف سازگاری داشته که میتوان به چاپگرهای اکوسالونت در حال استفاده با برندهای زیر اشاره نمود:

Epson, Hp, Roland, Mimaki, Motoh, Witcolor, Xenons, Skycolor, Stormjet, …

این جوهرها از مواد اولیه آلمانی تهیه شده اند که بالاترین کیفیت مواد اولیه را در سطح جهانی دارند و با ماندگاری 1ساله و 2 ساله و 3 ساله قابل عرضه می باشند. یکی از مهمترین مزیت های این جوهر کم بو بودن آن به نسبت سایر جوهرهای موجود در بازار بوده و رنگ زرد خردلی آن ماندگاری 2برابر سایر جوهرهای زرد روشن را داشته و قابلیت چاپ رنگ طلایی و بژ را به بهترین نحو ممکن به کاربران خود می دهد.

یکی دیگر از مهمترین ویژگی های این جوهر قابلیت ضدخش بودن آن می باشد که دغدغه بسیاری از کاربران جوهرهای اکوسالونت به هنگام نصب پروژه های خود خصوصا نصب استیکر بر روی تبلیغات محیطی مانند اتوبوس ها و یا اجرای کاغذ دیواری برای منازل بوده است می باشد.

خاصیت ضدخش بودن این جوهر مربوط به استفادهEco Max  در فرمولاسیون این جوهر بوده و باعث متمایز کردن این جوهر به نسبت سایر برندهای جوهر اکوسالونت در بازار می باشد.

لذا با عرضه مسقیم و منصفانه جوهرهای اکوسالونت Circo Color سعی در برآوردن  بالاترین نیازهای شما عزیزان نموده ایم باشد که با حمایت و نظرات سازنده خود ما را در ارائه بهترین خدمات یاری دهید.

برای دریافت اطلاعات تکمیلی، قیمت ها، شرایط فروش، نحوه توزیع، اخذ نمایندگی فروش در شهرستان ها با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید.

تلفن تماس :  2-88926671-021       88854505-021        88854524-021

پست الکترونیکی:  info@rahagostaran.com

عضویت در تلگرام کانال تخصصی رهاگستران:    https://telegram.me/RahaGostaranPrint

آدرس دفتر فروش: تهران - خیابان ولیعصر (ع) - نرسیده به سر مطهری - بالای بانک پاسارگاد - پلاک 1965 

 


عضویت در خبرنامه
ADS
.RAHA GOSTARAN CO